Moto Opinie na Androida
Ciekawe miejsca i trasy motocyklowe

Zakopianka - Kraków, ZakopaneWyświetl większą mapęZdjęcia przesłane przez użytkowników
Zakopianka - Kraków, Zakopane
Zakopianka - Kraków, Zakopane
Zakopianka - Kraków, Zakopane
Dodaj zdjęcie

Tablica miejsca

Napisz coś o tym miejscu


 kod


Avatar
Tom_F4 - z Kraków - gość
09-03-2018, 10:14:51
Trasa obfitująca w piękne zakręty, i widoczki. Duże natężenie ruchu, nie tylko w weekendy, dlatego upodobałem sobie ranki, bądź późniejsze godziny.
Do szybkich przelotów polecam odcinek dwupasmowy Kraków - Myślenice (dwa pasy, piękne zakręty), później ~prosty odcinek do Lubień, po czym zwężenie nadające trasie charakter bardziej turystyczny (za wyjątkiem Patelni na Chabówce). Mimo 50k przejechanych w 8 lat, najlepsza z poznanych tras dla sporta w Polsce

Z uwagi na trwającą od ponad roku budowę dwupasmówki Lubień-Rabka, odradzam odcinek objęty budową w mokre dni. Mocno usyfia motocykl gliniastym?-błotem

Avatar
bdudek - gość
07-14-2016, 07:52:50
Dla mnie to raczej droga dojazdowa/powrotna. Ewentualnie na szybki przelot. Z tą drogą kojarzą mi się trzy rzeczy - korki nawet na pasie dla motocyklistów, ładne widoki w drodze na południe i przenikliwy ból dupy przy powrocie do Krakowa.

Avatar
Gość - gość
07-12-2016, 23:17:02
Zakopianka to temat rzeka - z jednej strony piękne widoki, świetne zakręty i super asfalt, ale są też duże minusy - w weekendy cała Polska zjeżdża się na jeden wielki zlot i nawet przejazd na motocyklu jest drogą przez męke. Duża część drogi jest zbyt wąska i trzeba czekać aż pojazdy z przeciwka przejadą zanim wbijemy się na środek i wyminiemy kolejne samochody. Tak wygląda 1/3 trasy z Krakowa do Zakopane, dlatego jeśli celem jest Zakopane to szukaj alternatywnej trasy. Dużo ciekawszą opcją jest przez przejście graniczne w Chyżne, a później wjazd od strony Chochołowa.

Avatar
Albert - gość
11-28-2014, 17:57:29
Dziwne że jeszcze nikt nie dodał tej drogi Zakopianka to jedna z najpiękniejszych dróg motocyklowych w naszym kraju - wspaniałe widoczki, które towarzyszą praktycznie od samego początku w Krakowie aż do samego Zakopanego. Dużo zakrętów, po drodze słynne patelnie w Chabówce, przepiękne malowniczo położone miejscowości - np. Pcim. Zdecydowanie warta przejechania - jedynym minusem jest duże natężenie ruchu w weekendy. POLECAM.

Ciekawe miejsca w pobliżu

Park Zdrojowy - Rabka Zdrój
8km
Tor MX Osielec / Przykiec
10km
Skansen taboru kolejowego w Chabówce
10km
Patelnie Chabówka
11km
Wieża widokowa
12km
Bogdanówka - Punkt widokowy
13km
opismiejsca


Noclegi i pola namiotowe w pobliżu

Cukiernia Ewa
19km
Bajera restauracja
23km
Karczma Rzym
25km
Karczma Rzym
25km
Karczma Rzym
25km
Zajazd Głębieniec - pstrąg
27km
Camping Łęg - Frydman
31km