Zamek Babelsberg - Niemcy
Opis miejsca
Zamek Babelsberg (niem. Schloss Babelsberg) – neogotycki zamek z XIX w. w poczdamskiej dzielnicy Babelsberg. Zaprojektowany przez Karla Friedricha Schinkla (1834) dla księcia pruskiego Wilhelma Friedricha Ludwiga, późniejszego cesarza Wilhelma I. Wybudowany w latach 1835–1849, po śmierci Schinkla w 1841, prace kontynuowali Ludwig Persius oraz Johann Heinrich Strack. Przez ponad 50 lat zamek pozostawał letnią rezydencją cesarza i jego żony Augusty. Zamek Babelsberg należy do grupy pałaców i zespołów parkowych w Poczdamie i Berlinie wpisanych w 1990 na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obecnie o pielęgnację i restaurację zamku troszczy się Fundacja Pruskie Pałace i Ogrody Berlin-Brandenburg (niem. Stiftung Preußische Schlösser und Gärten Berlin-Brandenburg).
Twoja trasa czeka na Ciebie!
Kliknij generator trasy, wybierz kierunek, ile kilometrów chcesz przejechać oraz liczbę punktów po drodze jakie chcesz zwiedzić(zamki, jeziora, punkty widokowe)! To tyle - Twoja gotowa trasa czeka na Ciebie! Klinij nawiguj i jedź.
Planuj swoje własne wyjazdy
Planujesz dłuższą wyprawę motocyklową? Wprowadź punkty pośrednie, aplikacja pokaże Ci najlepsze kręte trasy i ciekawe miejsca po drodze! Jednym przyciskiem sprawdzisz co ciekawego znajduje się na wytyczonej drodze, znajdziesz nocleg i dodasz go do planu drogi!
Największa baza miejsc i tras!
Nie będziemy skromni - to prawdopodobnie najlepszy planer tras motocyklowych dla polskiego motocyklisty. Podobne apki losują tylko przypadkowe punkty z mapy, a Moto Opinie bazuje na ogromnej bazie ciekawych miejsc i trasie motocyklowych w Polsce i Europie! Ponad 1520 punktów i ciągle przybywa!













