Moto Opinie na Androida
Ciekawe miejsca i trasy motocyklowe

Zamek Kapitanowo w Ścinawce ŚredniejWyświetl większą mapęZdjęcia przesłane przez użytkowników
Zamek Kapitanowo w Ścinawce Średniej
Dodaj zdjęcie

Tablica miejsca

Napisz coś o tym miejscu


 kod


Avatar
Grazyna - gość
07-25-2018, 21:07:06
Opinie są różne, w tym negatywne a właściciela tu nie ma i mamy wersję z jednej strony. Mnie jednak ogarniają wątpliwości, bo dla mnie i mojej rodziny właściciel był bardzo miły. Byliśmy w Zamku dwie godziny a czas minął niepostrzeżenie. Magiczne miejsce, człowiek z ogromną wiedzą i pasją. Gdy wychodziliśmy podjechał samochód, kierowca nawet nie wysiadł, a gdzieżby dopiero dzień dobry. Właściciel zapytał czy na zwiedzanie. Pytany zrobił pogardliwy i lekceważący grymas i zapytał: a co tu jest do zwiedzania, bo on tu za wiele nie widzi...",
Widać, że "znawca tematu".
No cóż po takim aroganckim zachowaniu trudno zostać spokojnym.
Podziwiam Pana Henryka za jego upór, wiedzę i nieustającą walkę o przywrócenie świetności zamkowi. Praca niezwykle absorbująca i często niewdzięczna, gdy przyjdą tacy, co to nie rozumieją, że od każdego wymaga się kultury, a gdy ktoś się broni, "odpyskuje" to już cham itp. itd. Może czasem lepiej spojrzeć w lustro, pomyśleć i zauważyć, że ktoś tylko odbił piłeczkę. Niestety takie zachowania widziałam nie tylko tam. W wielu miejscach Polacy nie potrafią się zachować i niestety uchodzi im to często na sucho. Podczas zwiedzania dzieci a czasem i dorośli tak głośno rozmawiają, zwracając uwagę na siebie, że zainteresowany nie ma szans usłyszeć przewodnika. Ciągle przeszkadzają, dogadują, chichoczą za plecami. Tragedia! Mają w nosie to, że przeszkadzają innym. Co za czasy, co za ludzie? Gdzie dobre wychowanie ??? A może jakiekolwiek wychowanie?
W Zamku Kapitanowo fantastyczne było tez to, że byliśmy sami a właściciel poświęcał swój czas tylko nam, odpowiadając na wiele naszych pytań. Pozdrawiamy serdecznie Pana Henryka, życząc mu wytrwałości i sił. Do zobaczenia! My jeszcze wrócimy.

Avatar
Jabajbaj - gość
08-03-2017, 06:29:21
Obowiązkowe miejsce dla ludzi szukających czegoś zupełnie innego, tego miejsca się nie zalicza! Totalnie zakręcony włąściciel, który ma pasję i ogromną wiedzę historyczną, pięknie opowiada. Byliśmy tam kilka godzin, a zdawało się, że tylko chwilę, w środku czas płynie inaczej. Właściciel mieszka na miejscu, ale jak mieszka... to trzeba zobaczyć! Na ogrodzeniu jest tablica, wystarczy zadzwonić, najczęściej jest w domu.

Avatar
Stefan - gość
07-22-2017, 19:29:27
Ja tez nie zwiedziłem. Właściciel zamku w 30 sekund obraził Mnie i moją rodzinę. To absolutny rekord.
Kontakt z tym panem o przerośniętym ego i aparycji lokalnego pijaczka jest wątpliwy.
To smutne że takie perełki architektury trafiają w ręce takich chamów.

Avatar
Wojtek - gość
06-17-2017, 14:58:38
Byłem z rodziną, nie zwiedzaliśmy, właściciel nas skutecznie odstraszył, raczej nieprzyjemnie zostaliśmy potraktowani, zdecydowanie nie polecam człowieka o zamku nic nie wiem bo nie byłem.

Avatar
Patryk - gość
09-22-2015, 10:50:02
Przydałby się chyba remont, bo patrząc na to zdjęcie raczej nie zachęca do odwiedzin.

Avatar
Oj, wasia, wasia... - gość
09-21-2015, 16:28:04
Trzeba czytać co jest napisane na tablicach, jest ich kilka. Zamek można zwiedzać, wystarczy zadzwonić pod podany numer, właściciel najczęściej jest na miejscu, bo tam mieszka. Założę się, że mieszka lepiej od większości naszych rodaków. Ruina, powiadasz? Skoro nie byłeś w środku, to nie wiesz o czym mówisz. Sprawdź ponownie, tylko nie zapomnij przykleić szczęki, bo opad murowany.

Profil użytkownika
09-15-2015, 20:53:17
Zamku nie da się zwiedzać. Jest to ruina pozamykana na 4 spusty, do tego mieszkają tam jeszcze ludzie w jednej części.

Ciekawe miejsca w pobliżu

Bazylika w Wambierzycach
4km
Suszynka
5km
Pałac w Bożkowie
6km
Szczeliniec Wielki
11km
Muzeum Molke (Muchołapka)
11km
Twierdza Srebrna Góra
12km
opismiejsca
Zamek Kapitanowo – zamek położony na terenie wsi Ścinawka Średnia w województwie dolnośląskim, powiecie kłodzkim, gminie Radków. Początki zamku związane są z budową XIV-wiecznego donżonu stanowiącego główną część założenia. W przeciągu stuleci obiekt ulegał znaczącym przebudowom, zyskując już w XV w. kolejną wieżę o funkcjach mieszkalnych oraz zamknięty dziedziniec wewnętrzny.


Noclegi i pola namiotowe w pobliżu

Agrocamp Camping 227 Duszniki-Zdrój
14km
Stanica "Pod Zadzierną".
43km
Smażalnia Ryb nad jez. Otmuchowskim
44km
Kemping PTTK nr 42
45km
Regeneracja u Macieja
48km© 2012 by Moto-Opinie.info. Serwis moto-opinie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczanych przez użytkowników opini.

Logowanie do moto-opinie.infoZaloguj przez FB
Login: Hasło:
Zapamiętaj mnie
Szybka rejestracja w moto-opinie.info :)
Login
Nazwa wyświetlana
E-mail
Hasło
Hasło(powtórz)