Moto Opinie na Androida
Ciekawe miejsca i trasy motocyklowe

Cmentarz żydowskiWyświetl większą mapęZdjęcia przesłane przez użytkowników
Cmentarz żydowski
Cmentarz żydowski
Cmentarz żydowski
Cmentarz żydowski
Cmentarz żydowski
Dodaj zdjęcie

Tablica miejsca

Napisz coś o tym miejscu


 kod


Avatar
Benio - gość
08-23-2019, 00:26:14
Założony w 1828 roku cmentarz żydowski jest dziś jednym śladem mówiącym istnieniu kultury żydowskiej w Zduńskiej Woli. W Okresie przedwojennym liczba ich wynosiła niemal 1/3 ludności. Znajduje się tu około tysiąca macew z płaskorzeźbami i inskrypcjami w języku hebrajskim, a także obelisk z tablicami ku czci Żydów pomordowanych w czasie likwidacji getta w 1942. Ostatniego pochówku dokonano w 1964 r. Cmentarz jest ogrodzony, a jego powierzchnia wynosi około 2 ha. Jest miejscem wycieczek izraelskiej młodzieży, która co roku odwiedza cmentarz.

Ciekawe miejsca w pobliżu

Dom narodzin św. Maksymiliana Marii Kolbe
1km
Skansen lokomotyw w Karsznicach
7km
Zalew Leźnica Wielka Osiedle
11km
Pomnik Kozaków
12km
Rossoszyca- gumowanie, spotkania, wyścigi
18km
RTCN Zygry Maszt Telewizyjny
19km
opismiejsca
Dostepna również w Get it on Google Play społecznośćLogowanie startmapamiejscatrasyprzewodnikigaleriesklepspołeczność Ponad 20 000 miejsc wartych odwiedzenia! Masz ochotę na wycieczkę w głąb Ziemi? Szukasz pomysłu na wyjazd z dzieckiem? A może planujesz wakacje na dwóch kółkach. U nas na pewno znajdziesz miejsce, którego szukasz! Strona główna ciekawe miejsca zabytki: cmentarze różnych wyznań Cmentarz żydowski Zduńska Wola Cmentarz żydowski Założony w 1828 roku cmentarz żydowski jest dziś jednym śladem mówiącym istnieniu kultury żydowskiej w Zduńskiej Woli. W Okresie przedwojennym liczba ich wynosiła niemal 1/3 ludności. Znajduje się tu około tysiąca macew z płaskorzeźbami i inskrypcjami w języku hebrajskim, a także obelisk z tablicami ku czci Żydów pomordowanych w czasie likwidacji getta w 1942. Ostatniego pochówku dokonano w 1964 r. Cmentarz jest ogrodzony, a jego powierzchnia wynosi około 2 ha. Jest miejscem wycieczek izraelskiej młodzieży, która co roku odwiedza cmentarz.


Noclegi i pola namiotowe w pobliżu

PHU SUMEX Domki kempingowe, pole biwakowe.
27km
Grobla Gospodarstwo Agroturystyczne Kardynał
35km
Grobla Gospodarstwo Agroturystyczne Kardynał
35km
Pit Stop Stea&Burger
39km
Hexagon
44km
Oberża Złoty Młyn
45km© 2012 by Moto-Opinie.info. Serwis moto-opinie.info nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczanych przez użytkowników opini.

Logowanie do moto-opinie.infoZaloguj przez FB
Login: Hasło:
Zapamiętaj mnie
Szybka rejestracja w moto-opinie.info :)
Login
Nazwa wyświetlana
E-mail
Hasło
Hasło(powtórz)