Moto Opinie na Androida
Ciekawe miejsca i trasy motocyklowe

Przełęcz Timmelsjoch(Passo del Rombo)Wyświetl większą mapęZdjęcia przesłane przez użytkowników
Przełęcz Timmelsjoch(Passo del Rombo)
Przełęcz Timmelsjoch(Passo del Rombo)
Przełęcz Timmelsjoch(Passo del Rombo)
Dodaj zdjęcie

Tablica miejsca

Napisz coś o tym miejscu


 kod


Avatar
FRANK - gość
12-06-2021, 18:23:06
Głównym celem mojej wycieczki była legendarna przełęcz Stelvio i było przepięknie, ale większe wrażenie zrobiła na mnie właśnie ta przełęcz 😁 Niesamowite widoki - naprawdę polecam jako punkt obowiązkowy w tych okolicach.

Avatar
Arcuslufa - gość
08-28-2021, 12:03:10
Trasa porównywalna do Grossa od Włoch wjazd free. Jeśli już zabuliciee to w Austrii koniecznie jedźcie na lodowce w Otztall. 2830 m.n.p.m.

Avatar
Aniol Beskidow - gość
02-27-2015, 17:38:00
Piękna widokowa trasa, na sporej wysokości. Po przejechaniu z Włoskiej strony na Austriacką to co "rzuca się w oczy" to oczywiście jakość asfaltu hheheehee. Zresztą wjeżdżając na górę po stronie Włoskiej "zbierali" motocyklistę na GS-ie. Musiał nieźle odkręcić na wyjściu z winkla (no chyba, że zasłabł), gdyż było to już na prostym odcinku drogi. To przestroga, że nawet najlepsza kontrola trakcji nie zastąpi zdrowego rozsądku. Gościa przewieźli na szczyt i odwieźli helikopterem. Policja Włoska fajnym Fiatem Panda przyjechali
Pozdrawiam i życzę rozsądku!

Ciekawe miejsca w pobliżu

Ötztaler Gletscherstraße - Austria
12km
Trasa SS44 przez przełęcz Jaufenpass (Passo di Monte Giovo)
18km
Kaunertal Glacier Road - Tyrol, Austria
27km
Most Europabrücke - Austria
40km
Droga SP98 - Włochy
41km
Lago di Resia/Reschensee - Włochy
43km
opismiejsca
Przełęcz Timmelsjoch (niem. Timmelsjoch, wł. Passo del Rombo) - przełęcz położona na wysokości 2509 m n.p.m., na granicy Austrii (kraj związkowy Tyrol) i Włoch (region Tyrol Południowy). Oddziela ona Alpy Ötztalskie od Alp Sztubajskich. Przełęcz Timmelsjoch łączy austriacką miejscowość Sölden na północnym zachodzie (powiat Imst) z włoską miejscowością San Leonardo in Passeiertal (Prowincja Bolzano) na południowym wschodzie.


Noclegi i pola namiotowe w pobliżu